„DOLNY ŚLĄSK - DO ZOBACZENIA!”

Ruszyły sobotnie zajęcia wyjazdowe w ramach projektu „Żywiołowa szkoła”, realizowanego w szkołach na terenie naszej gminy. 17 września chętni uczniowie ze szkoły w Snowidzy i Targoszynie wyruszyli do Arboretum w Wojsławicach, gdzie mogli podziwiać niezliczone gatunki roślin, w tym obecnie pięknie kwitnących traw oraz wystawę minerałów Dolnego Śląska.

Wycieczka była też okazją do zdobycia wiedzy na temat skał wydobywanych w okolicach Wojsławic. Na terenie ogrodu odbył się konkurs geologiczny „Poszukujemy migmatytów”. Wyjazd był też okazją do integracji dzieci i młodzieży z terenu gminy, zawiązane zostały nowe znajomości i chęć dalszego poznawania zakątków naszego województwa. Pogoda dopisała, zakupione zostały ozdobne kamienie, roślinki do ogrodu, zjedzony został uroczysty obiad w znanej amerykańskiej restauracji, a na koniec sympatyczny Pan kierowca Arek odwiózł nas do domu.

Zajęcia stworzone i prowadzone są przez nauczycieli historii, biologii i geografii – Beatę Mazur-Makuch, Bernadetę Gryniewiecką i Joannę Bigus.