VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W ramach programu "Trzymaj formę" 30 września upłynął w naszej szkole pod hasłem: „Młodsi sprawdzają ,czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Do tego święta uczniowie klas III-VI przygotowywali się od początku roku.Ulubioną zabawą na początku zajęć matematycznych stały się domino i bingo matematyczne, które  poprzez zabawę połączoną z rywalizacją utrwalały  tabliczkę mnożenia.  Jak co roku spośród uczniów klas IV-VI zostali wybrani szkolni egzaminatorzy, którzy udowodnili podczas  konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia 2016”, że liczą szybko i bezbłędnie.

Wśród  tegorocznych egzaminatorów znaleźli się :

Martyna Kozłowska  z klasy IV, Aleksandra Olchówka , Jakub Rzepa  , Ryszard Grega z  klasy V oraz Alina Hamera i Andżelika  Wacławczyk –przedstawiciele klasy  VI.

Wyróżnieni uczniowie pod opieką organizatorów  M. Sokołowskiej i M.Wojkowskiej  podczas przerw odpytywali kolegów i koleżanki  oraz pracowników z umiejętności szybkiego liczenia.

I również w tym roku odbył się Express tabliczki mnożenia czyli rywalizacja między uczniami poszczególnych klas a nauczycielami i pracownikami szkoły.

Liczyła się nie tylko poprawność liczenia, ale również strategia i szybkość .

Cieszy fakt, że I miejsce zdobyli uczniowie klasy VI – gratulacje!!!

W tym roku patrol  egzaminatorów pod opieką Pań nauczycielek dotarł do zaprzyjaźnionego banku PKO oraz Urzędu Gminy w  Mściwojowie.

Nasi uczniowie zostali bardzo mile przyjęci przez Pana Wójta Mariusza Forysia, który świetnie zdał egzamin i stał się po raz kolejny Expertem TM.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne zmagania z tabliczką mnożenia w przyszłym roku szkolnym.

Sówka-Mądra Główka i Żyrafa Lokatka