DZIEŃ DZIECKA - TRZYMAJ FORMĘ!

Na to wyjątkowe wydarzenie wszystkie dzieci czekały cały rok. To Międzynarodowy Dzień Dziecka, który w naszej szkole od lat obchodzony jest  na sportowo. Impreza odbyła się w środę, 1 czerwca 2016 r. Udział wzięli wszyscy uczniowie i wychowawcy klas 0-VI, a stawką było zdobycie tytułu SPORTOWEJ SUPERKLASY 2016.

Już kilka dni przed rozgrywkami wychowawcy i ich klasy otrzymali zadania do wykonania, przygotowujące do zawodów. Dzieci musiały zapoznać się z informacjami o polskich sportowcach oraz zobowiązane były do wykonania plakatów pod hasłem „Żyj zdrowo i na sportowo”.

Po apelu, na którym pan dyrektor złożył wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta, organizatorka zawodów przedstawiła zasady rozgrywek, które rozpoczęły się po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez dwoje szóstoklasistów.

Uczniowie mieli do pokonania 12 stacji z poszczególnymi konkurencjami: skok w dal z miejsca, slalom i strzały kijem hokejowym do celu, odbicia piłeczki pingpongowej, kozłowanie piłką do koszykówki, slalom na piłce         do skakania, bieg po równoważni, rzuty do kosza, rzuty kółkiem ringo do celu, prowadzenie piłki nożnej slalomem zakończone strzałem, układanie na czas piramidy z klocków, bieg sztafetowy, skok na skrzynię, mecz w piłkę nożną. Należało też odpowiedzieć na pytania dotyczące polskich sportowców oraz zaprezentować okrzyk dopingujący. Na punktację miał też wpływ strój.

Za stacje odpowiedzialni byli odpowiednio przeszkoleni sędziowie – uczniowie klasy VI, którzy doskonale poradzili sobie z niezwykle trudnym zadaniem.

Po podliczeniu wszystkich punktów tytuł SPORTOWEJ SUPERKLASY 2016 przypadł piątoklasistom, którzy zostali nagrodzeni złotymi medalami.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.