PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE PT. ,, MNIAM MNIAM"

W naszej szkole gościliśmy aktorów z Zespółu Teatralnego pn. "Grupa T" z Torunia z ciekawym przedstawieniem profilatycznym.

W spektaklu poruszono problem uzależnień oraz zdrowego odżywiania  i stylu życia. Racjonalna dieta oraz prawidłowo wykształcone przyzwyczajenia dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny i intelektualny uczniów. Sposób żywienia ma wpływ na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia a także lepsze wyniki w nauce. Dlatego tak ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat.

Celem spektaklu, było uświadomienie, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania a także sięgania po używki. Aktorzy Zabrali widzów do pysznego świata pełnego kolorów i fantastycznych przygód, które można przeżywać w kuchni. To piękne, ale i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i okazję do bezpośredniej zabawy z aktorami.

Przedstawienie było sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mściwojowie.