W TYM ROKU DZIEŃ DZIECKA NA BOGATO!

6 czerwca  dzieci z klas I-III z okazji Dnia Dziecka wzięły udział w widowisku muzycznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancig” na Stadionie Miejskim w Jaworze.

Przenieśliśmy się do krainy, w której zasady wprowadzone przez Prezydenta Smołasa doprowadziły do zniszczeń – w tym zanieczyszczenia powietrza, o którym przypomniał nam podstępny Smog. Na szczęście dzięki Babuszce Mądruszce, Frani Recykling i królewnie Kroplewnie wspólnymi siłami doprowadziliśmy miasto do porządku i równowagi ekologicznej.

Widzowie mogli nauczyć się jak w codziennym życiu dbać o stan środowiska, czym charakteryzują się cztery żywioły: woda, ziemia, powietrze i ogień. Dzieci zostały także zaproszone na scenę, gdzie mogły uczestniczyć w eksperymencie z wykorzystaniem wody.
Spektakl zwieńczyła szalona taneczna zabawa w rytmie eko.

W spektaklu wykorzystywane zostały efekty specjalne – dymnica, wybuchy ognia, bańki i efekty świetlne. Do tego wspaniała scenografia, rewelacyjne kostiumy. Była świetna zabawa, bo oprócz przedstawienia dzieci mogły pobawić się z aktorami przy porywającej muzyce, przeciągać linę, obserwować pokaz baniek mydlanych.