ZABAWA KARNAWAŁOWA

„W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W naszej szkole 10 stycznia odbył się taki bal karnawałowy.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: taniec na gazecie, taniec z balonem, rzuty do piramidy, czy logiczne quizy. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.

Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

Kolejną atrakcją była godzinna nauka tańca z profesjonalnym tancerzem – niezapomniany „wycisk” – jak dobry trening fizyczny.

Naszą choinkową tradycją stała się także wyczekiwana przez uczniów „Loteria fantowa”, z której pieniążki przekażemy na schronisko dla zwierząt.

Niestety radosna zabawa musiała się skończyć. Po godzinie 13.00 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy serdecznie pani Marcie Cz. przewodniczącej RR za zaangażowanie i wynajęcie FOTOBUDKI.